BAŞVURU FORMU

Başvurular bireysel veya toplu olarak gerçekleştirilebilir. Başvurunuzun bireysel veya toplu olma durumuna göre, ilgili işlemleri  gerçekleştirerek yapabilirsiniz : 

BİREYSEL BAŞVURU 

BAB mesleki yeterlilik belgelendirmesi için başvuracak başvuru sahipleri Aday Başvuru Formuna buradan ulaşabilirler.

Hangi meslek için belge almak istediğinizi buradan inceleyebilirsiniz:

Başvuru sahipleri Aday Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurup imzalandıktan sonra ekinde Kimlik fotokopisini ve Banka dekontunu BAB Merkez Binasına elden veya posta yoluyla gönderebilirler. Başvuru sahipleri online başvuru yapması durumunda kişinin bilgileri sisteme otomatik olarak kaydedilecektir.

Başvuru sahipleri sınav ücretlerini, MYK ve BAB resmi web sitesinden ve BAB Merkez Binasını arayarak (0262 316 45 00) öğrenebileceklerdir.

Başvurular sınav yazılımı ile incelenir eksiksiz başvurular hem yazılım üzerinden hem form üzerinden onaylanır. Onaylanan başvurularla ilgili adaylara/kurumlara bilgilendirme sınav yazılımı tarafından mail/sms/telefon yoluyla yapılır.

Başvurusu onaylanan adaylara uygulanacak sınavların yeri, tarihi, değerlendiricileri ve gözetmenleri  sistem aracılığıyla belirlenir. Belirlenen sınavlar BAB resmi web sitesinden yayınlanır.

Bireysel başvuru ile ilgili ayrıntılı bilgilerin yer aldığı, Usul ve Esaslara ulaşmak için tıklayınız

Belge Kullanım Sözleşmesine ulaşmak için tıklayınız.

TEK NOKTA BAŞVURUSU

En az 10 aday için toplu başvuru yapıldığında kullanılabilir. Detaylı bilgi için BAB resmi web sitesinden ve BAB Merkez Binasını arayarak (0262 316 45 00) öğrenilebilir

Toplu başvuru ile ilgili ayrıntılı bilgilerin yer aldığı, Usul ve Esaslara ulaşmak için tıklayınız

ÜCRETLER

Sınav ücretleri için detaylı bilgiyi Personel Belgelendirme Ücret Listesi‘nde bulabilirsiniz.

Close up business woman making notes document